VYTVOŘTE SI NADČASOVÝ LETNÍ ŠATNÍK A UŽIJTE SI KAŽDÉ LÉTO NA MAXIMUM

,,Co si dnes vezmu na sebe?" zaznívá téměř každý den z úst mnoha žen, které se ráno chystají do práce či do školy, vyrážejí na rande anebo na posezení s přáteli. Zdá se vám, že nemáte co na sebe, i přestože váš šatník praská ve švech? Pak je nejvyšší čas provést razantní zásah a šatník pořádně vytřídit. Cílem je vytvořit efektivní šatník, jehož obsah nosíte rádi, oblékáte jej často a dokážete jej snadno kombinovat. Pokud tápete v otázce efektivnosti šatníku, zapomeňte na bezhlavé honění se za aktuálními trendy, zpomalte a dejte šanci nadčasovým kouskům. Nadčasovost dokáže být velmi hravá, sluší každému a nikdy nevyjde z módy. Jak si tedy nadčasový šatník vytvořit? A co by měla obsahovat jeho letní část?

Ohromné množství oblečení nakoupené dle nejnovějších trendů a oblečené sotva třikrát je pro nadčasový efektivní šatník pasé. Nadčasový šatník je založen na základě co největší a nejlepší kombinovatelnosti. A to nejen mezi oděvními kousky mezi sebou, ale i mezi šperky a módními doplňky v podobě kabelek, tašek a batohů. Zkrátka nadčasový šatník by měl obsahovat oděvy, které k sobě ladí a které je zároveň možné využít pro nejrůznější příležitosti. V tu ránu ubývá stres během postávání před šatní skříní, neboť ať už sáhnete po jakémkoli oděvu a doplníte jej náušnicemi a kabelkou, vždy se k sobě budou hodit. K vytvoření nadčasového šatníku stačí držet se několika jednoduchých pravidel:

  • Jakýkoli nový oděv do vašeho šatníku musí být možné kombinovat s tím, co už v něm máte.
  • Základem jsou neutrální barvy. A to nejen díky tomu, že sluší každému, ale i díky snadné kombinovatelnosti. Zaměřte se proto na černou, bílou, šedou, hnědou, béžovou, tmavě modrou,...
  • Vnímejte svou postavu. Dle typu postavy volte kousky, které vaší postavě lichotí. Nestane se tak, že byste si něco koupili unáhleně a pak to nechali dlouhé roky viset ve skříni.
  • Upřednostněte kvalitu nad kvantitou. A pokud vám záleží i na zodpovědném přístupu k lidem a k planetě během výroby, volte etické výrobce.
  • Zaměřte se na basic kousky, které jsou natolik klasické, že je možné nosit je během jakéhokoli ročního období i v rozmezí spousty let.

KOŠILOVÉ ŠATY PADNOU KAŽDÉ POSTAVĚ I VĚKOVÉ KATEGORII

Univerzálnost košilových šatů oceníte nejen během letního období, nýbrž i na jaře a na podzim, kdy s nimi a dalšími svršky snadno vytvoříte mnoho variací. Velkou výhodou košilových šatů je skutečnost, že padnou teenagerkám i dámám různých typů postav i velikostí. Volný střih dokonale zakryje problémové partie. Hlavní znaky jako jsou límeček, zapínání na knoflíky (ať už viditelné či skryté) a delší rukávy prostě sluší každé ženě. Obléct košilový střih se navíc hodí pro jakoukoli příležitost. Díky svému lehce formálnímu vzhledu jsou vhodnou volbou na pracovní schůzku a jejich ležérnost a pohodlí oceníte i při volnočasových procházkách. Košilové šaty však mají další benefit. A tím je právě nadčasovost, a proto by v dámském šatníku rozhodně neměly chybět. Během horkých dnů je můžete zkombinovat se sandálky, pantoflíčky i balerínami. Pro sladění do elegantního stylu můžete šaty doplnit o výrazný náhrdelník. Pokud dáváte přednost ležérnosti či sportovním lookům, nebojte se obout k nim pohodlné tenisky. A toužíte-li je jednou za čas ozvláštnit, sepněte je páskem v pase a vytvořte tak zcela jednoduše nový outfit. V chladnějších dnech je lehce zkombinujete s denimovou či koženkovou bundou nebo svetříkem.

BÍLÉ TRIČKO JE ZÁKLAD VŠEHO

Zázračná ingredience k vytvoření (nejen) letního outfitu je basic bílé tričko. Tento nadčasový kousek pochopitelně oceníte během celého roku. Avšak v létě díky jeho světlé barvě pravděpodobně nejvíc. Černé basic tričko totiž v horkých dnech nemusí být zrovna nejpříjemnějším kouskem outfitu... Pravděpodobně nejuniverzálnější oděv - bílé tričko - je nesmrtelnou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. A právě proto je ideálním kandidátem pro vytvoření nadčasového šatníku v duchu pomalé módy, která ulevuje přírodě i člověku. Stejně jako košilové šaty padne slečnám i dámám bez ohledu na věk, postavu či profesi. S bílým basic tričkem vytvoříte nezměrné množství outfitů. Padne opravdu ke všemu. Nemějte strach ani z monochromatických looků a užívejte si kombinaci v jednom tónu. V letním období dokonale podthrne vaše opálení a dodá šmrnc.

VZDUŠNÝ OVERAL DO HORKÝCH DNŮ

Overaly bývaly dříve jen pracovní úbory dělníků. Postupem času se propracovaly až na běžný oděv dámského šatníku. Obliba overalů v posledních letech neustále roste, neboť stále více lidí v dobrém slova smyslu podlehne jeho praktičnosti, komfortu i slušivému střihu. Pokud vás nebaví přehrabovat se v šatní skříni a vymýšlet různé kombinace oděvů, v nichž posléze vyrazíte ven, není nic jednoduššího než vlastnit overal. S overalem nemusíte přemýšlet, zdali vám horní část outfitu ladí se spodní. Zkrátka jej oblečete a můžete vyrazit. Pořídíte-li si minimalisticky laděný overal z příjemného materiálu a pohodlného střihu, rovněž se ujme v nadčasovém šatníku. Protože v jednoduchosti je krása, neomrzí vás. A rovněž jako bílé tričko či košilové šaty si jeho služby můžete užívat i na jaře a na podzim v kombinaci s bundičkou. Avšak i do horkých letních dnů je díky své vzdušnosti a lehkosti ideální.

MINIMALISTICKÉ ŠATY NABÍDNOU POHODLÍ A MNOHO VARIACÍ

Co rozhodně nesmí chybět v nadčasovém letním šatníku, jsou minimalistické šaty. Sázka na příjemný materiál a komfortní střih se vyplatí. V případě nadčasovosti jde o to vytvořit šatník, který nepřestane bavit, který je pohodlný a kvalitní. A proto je na místě dát si při výběru šatů, toho nejčastěji oblékaného oděvu v letních dnech, opravdu záležet. Dáte-li přednost neutralitě v základních barvách, rozhodně nešlápnete vedle. Takové šaty pak velmi snadno doplníte džínovou bundou za účelem vytvoření pohodového volnočasového looku, či kardiganem ke vzniku romantického outfitu anebo koženkovou bundou pro krapet ,,drsnější" tón. Meze se nekladou ani při výběru šperků. Díky minimalistickému vzhledu můžete šaty doplnit prakticky čímkoli. Lze sáhnout i po pásku a šaty jím v pase sepnout.

NADČASOVÝ KOUPACÍ ÚBOR? JISTĚ!

K letní sezóně nepochybně patří i osvěžení vodou. A to nejen skrze pitný režim, ale i skrze koupání v bazénech a přírodních sladkých i slaných vodách. Plavky s nadčasovým designem a střihem je možné využít každé léto bez ohledu na aktuální trendy. Čistě jednoduché plavky jako jsou například ty ručně vyráběné od Essentials for Zula dokonale splňují předpoklady pro zařazení do nadčasového letního šatníku. Namixujte si horní a spodní díl dle svých představ a požadavků a vytvořte si tak tu nejideálnější kombinaci přesně pro vás.

PRAKTICKÉ KABELKY MAJÍ ZELENOU

Letní procházky, odpočinek u vody, grilovačky, posezení s nejbližšími, koncerty a další akce si žádají praktické tašky a kabelky. Pro tyto účely by měl nadčasový šatník obsahovat skutečně praktické tašky, které splní svůj účel nejen během letní sezóny. Kupříkladu shopper bag se řadí k jedněm z nejpraktičtějších kabelek. Český ekvivalent ,,nákupní taška" perfektně vystihuje, při jaké příležitosti po této tašce sáhnout. Nákupy to samozřejmě nekončí. Pevný, neměnný tvar, prostornost a větší rozměry zaručují možnost každodenního používání nejen k vodě a na akce, ale i do práce či na výlety. Během léta nastávají i momenty, kdy naopak potřebujeme malinké kabelky, do nichž schováme jen to nejdůležitější - peníze, klíče, mobil. Aby i taková malá kabelečka byla v duchu nadčasovosti, měla by být minimalistická a v barevných tónech, které bez problémů sladíte se svým šatníkem. Vybírejte i takovou, která se bude stejně jako shopper bag hodit pro nejrůznější příležitosti. U nadčasového šatníku jde o to využít veškerý jeho obsah co nejlépe a nejvíce.

Naše webové stránky používají cookies.