ZELENÁ RECYKLACI! PŘEDSTAVUJEME TRIČKA Z RECYKLOVANÝCH MATERIÁLŮ

Tričko je základem šatníku dámského i pánského. Určitě si bez tohoto oděvního kousku nedokážete život představit. Základem šatníku v duchu pomalé módy je i k planetě a k lidem zodpovědně vyrobené tričko. Přesně taková trička se dostala do naší nabídky ručně vyrobeného zboží. Jsou totiž vyrobena z recyklované bavlny a recyklovaného polyesteru. Dokládá to i mezinárodní certifikace Global Recycled Standard (GRS), jíž jsou trička opatřena.

Recyklovaná bavlna + recyklovaný polyester = láska

Trička polského výrobce One mug a day jsou opatřena mezinárodním certifikátem Global Recycled Standard známým pod zkratkou GRS. Certifikát garantuje, že zpracování surovin, výroba, balení i distribuce produktů splňují kritéria s pozitivním dopadem na životní prostředí i etickou stránku věci. Produkty označené tímto certifikátem byly sledovány od samého počátku a dbalo se o to, aby bylo zabráněno používání potenciálně nebezpečných chemikálií a aby se podpořily pozitivní sociální či enviromentální dopady. Cílem této normy je tedy správné označování obsahu materiálů a kontrola pracovních podmínek i vliv výroby a samotných výrobků na životní prostředí. Norma spadá pod společnost Textile Exchange a označuje výrobky obsahující recyklované materiály. Nejčastěji se vyskytujícím materiálem je recyklovaný polyester, který se pak vyskytuje v různých směsích.

Zelená recyklaci!

CO PŘESNĚ JE RECYKLACE?

Recyklací se rozumí proces opětovného využití lidmi vytvořeného odpadu. Odpad se zpracovává na hotové výrobky či na konkrétní materiály a látky, z nichž je posléze vytvořen nový produkt stejné kvality. Mezi recyklovatelné materiály patří sklo, plasty, kovy, textilie, bioodpad, papír, oleje a další. Recyklace umožňuje snižovat zátěž životního prostředí a šetřit obnovitelné i neobnovitelné zdroje.

Kolekce z recyklovaných materiálů obsahuje jeden střih basic trička v osmi barevných provedeních. Do udržitelného a nadčasového šatníku tak lze zařadit neutrální barvičky, které se dají využít na maximum v neomezených outfitových kombinacích. Stejně tak je možné šatník oživit nějakou veselou či zajímavou barvou jako je kupříkladu hořčicová či švestková.

Jaká barva je nejhezčí?

Naše webové stránky používají cookies.