Kdo jsme?

Kdo jsme? Na to je jednoduchá odpověď - upřímní nadšenci do handmade tvorby. Spojením sil rodiny a přátel vznikl na základě zájmu o ručně vyráběné věci malý e-shop, který nabízí originální výrobky.

Eshop bobu.cz vznikl v roce 2016 touhou distribuovat na český trh originální oblečení a doplňky od drobných evropských výrobců a malých rodinných dílnech. Dostat tady něco, co se u nás neprodává nebo se prodává velmi málo. Při výběru výrobců jsme vždy dbali na originalitu, ruční výrobu, udržitelnost materiálů, ale i poslání tvůrců a osobní sympatie😊. S většinou z nich jsme za dobu spolupráce navázali kamarádské vztahy. Výhodou u těchto malých dílen je mimo jiné i to, že jsou schopni se přizpůsobit našim požadavkům, provádět úpravy produktů na žádost nebo vyrábět a šít na míru.

Vlastní značka BOBU ORIGINALS

Po šesti letech fungování jsme to nevydrželi, posbírali jsme veškeré síly, nadšení a finance a založili jsme si u nás ve Frýdku-Místku vlastní dílnu, kde šijeme oblečení pod značkou bobu originals. Sehnali jsme ty nejšikovnější švadlenky a šijeme univerzální kousky, které se hodí do šatníku každé ženy bez ohledu na její tělesné proporce či věk. Naše švadleny jsou zručné ženy spadající do ohrožených skupin lidí na trhu práce. Výroba handmade oděvů se odehrává na území České republiky a veškeré látky, nitě a komponenty odebíráme od zodpovědných výrobců po celé Evropské unii. Dbáme o každý detail, zakládáme si na komfortu během nošení našeho oblečení a na zodpovědném přístupu k lidem i k životnímu prostředí.

Naši šicí dílna jsme založili v roce 2023 jako sociální podnik bobu originals, s.r.o. s cílem zaměstnávat ohrožené skupiny lidí na trhu práce. Podnik vznikl z naší touhy vybudovat originální módní značku s podporou lokálních a evropských výrobců a zároveň z touhy pomoci lidem, kteří jsou na našem trhu práce jakkoli znevýhodněni.

Celé naše počínání už je v plném proudu a je spolufinancováno Evropskou unií. Díky tomuto spolufinancování můžeme pomoci těm, kteří to potřebují, a zároveň vytvořit originální oděvy pod vlastní značkou bobou originals.
Nabízíme také krejčovské služby, opravy a úpravy oděvů. Disponujeme průmyslovými šicími stroji a zaměstnáváme velice šikovné švadlenky.

Jedná se o projekt Sociální podnik - bobu originals, s.r.o. registrační číslo CZ.03.02.01/00/22_024/0002091, priorita OPZ+: 2 Sociální začleňování.

Navštivit nás můžete na adrese: Třída T.G.Masaryka 1108, Frýdek-Místek. Jsme v prvním patře, hned vedle solárního studia.

Náš tým

SOŇA

MAJITELKA A PODPORA

Soňa je zakladatelkou konceptu bobu.cz. Díky jejímu přesvědčení o smysluplnosti nákupů v duchu pomalé módy a udržitelnosti nejenže vznikl e-shop se zaměřením na handmade výrobky, ale zároveň se spojila podobně smýšlející komunita lidí, která oceňuje poctivou a originální práci. Soňa se specializuje na kontakt s dodavateli i zákazníky.
Kontakt: sona@bobu.cz

STÁŇA

PROVOZ A VYŘIZOVÁNÍ OBJEDNÁVEK

Až od nás obdržíte pečlivě zabalenou handmade radost, vzpomeňte si na tento krásný úsměv Stáni, s nímž vaši objednávku vyřizovala od samotného přijetí, přes komunikaci až po vyslání balíčku až k vám domů. Vyskytne-li se nějaká komplikace s objednávkami, Stáňa přiběhne na pomoc a situaci zachrání!
Kontakt: stana@bobu.cz

TOM

IT A SPRÁVA WEBU

Protože je Tom, jediný chlapák v našem jinak ženském týmu, ajťák machr, stal se naší pravou rukou na technické záležitosti a správu webu. Jeho znalosti a dovednosti z IT oboru aplikuje do správného a bezproblémového provozu, pohodlného a snadného online nakupování skrze náš e-shop i do tvorby a úprav designu webu. 

NIKI

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A PROPAGACE

Niki využívá sílu online prostoru, aby se naše osvěta o pomalé módě a handmade tvorbě šířila k těm správným lidem, které tato témata zajímají. Tvoří veškerý obsah na sociálních sítí a doplňuje náš web o fotografie. A protože je nadšený pisálek, má na starost tvorbu všech textů i správu blogu.
Kontakt: niki@bobu.cz

ELENKA

VEDOUCÍ NAŠÍ DÍLNY

Pracovitá a samostatná hrdinka našeho týmu, která se vždy směje tváří v tvář výzvám. Ale nejen to! Elenka je také naše tajná zbraň pro fotografování produktových fotek - a kdo by se divil? Krása a talent v jednom!

LENKA

ŠVADLENA

Pracovitá a pečlivá duše naší týmové rodiny. Lenka nejen dotáhne každý detail k dokonalosti, ale svým úsměvem těší celou naši dílnu!

Nechcete, aby vám unikly novinky z handmade světa? Pak nás sledujte na našich sociálních sítích.

ORIGINAL & HANDMADE

Ruční tvorba spojuje kreativitu s uměním, vyzdvihuje řemeslnou činnost, poukazuje na krásu tradičních hodnot a představuje lásku k samotné tvorbě v té nejčistší formě. V malých dílnách tak vznikají zajímavé výrobky, z nichž každý jednotlivý kus je originální a jedinečný. Výrobci handmade výrobků započali svou tvorbu na základě touhy po tvoření, sebevyjádření a po uspokojení svého kreativního ducha, nikoli primárně za účelem zisku. V tom spočívá kouzlo a krása rukodělné činnosti a originálních handmade produktů. V našem článku PROČ DÁT ŠANCI HANDMADE TVORBĚ, se můžete inspirovat, z jakého důvodu je sympatické rukodělné výrobce podporovat.