VÁNOČNÍ DÁRKY, KTERÉ POTĚŠÍ KAŽDOU ŽENU

Vůně cukroví, skořice, pomerančů i jehličí co nevidět zaplaví naše domovy a vnesou do nich nádhernou vánoční atmosféru. Nejkrásnější svátek v roce už klepe na dveře a předvánoční shon související nejen s úklidem, výzdobou, ale i nákupem dárků už mnoho z nás pociťuje. A právě poslední zmiňované bývá pro spoustu lidí každoročním nerozlousknutelným oříškem. Přinášíme proto malou inspiraci k výběru vánočních dárků, které mohou rozveselit nejednu ženu. 

Je pravdou, že každá žena je jedinečná a má své představy, sny a ideály. Ale zároveň je pravda i to, že existují univerzální věci, jejichž krásu či využití ocení všechny ženy. Ať už hledáte dárek pro přítelkyni či manželku, pro babičku, maminku, dceru a nebo kamarádku, v jednom se mohou shodovat - ručně vyrobený dárek vnímají jako něco výjimečného. Sami doma můžete vyrobit prakticky cokoli. Takový dárek pak získává nádhernou nálepku ,,vyrobeno s láskou". A koho by takový dárek nepotěšil, že?

CO MŮŽETE VYROBIT

Vlastnoručně a podomácku vyrobené dárky jsou originální. Jste-li zruční a máte-li dostatek času i zápalu, nebojte se svým blízkým něco vyrobit. A co bez problémů zvládnete vyrobit doma?

  • šperk - stačí si jen sehnat vlasec a kupříkladu korálky
  • svíčku - trh nabízí i předpřipravené sady, které vám usnadní práci
  • pletené věci - čepice, šála i svetr z příjemné příze přijdou vhod každému
  • fotoalbum - uchovejte si vzpomínky se svými milovanými
  • nádobí - nebojte se keramiky
  • mýdlo či sůl do koupele
  • sirup, likér, kompot

Pokud se vám nechce nic vyrábět a i přesto byste rádi obdarovali své blízké handmade dárkem, pak jsou tu pro vás zajímaví tvůrci, kteří své výrobky vyrábějí ručně a eticky ke svým zaměstnancům i k životnímu prostředí.

KABELKA ČI BATOH JSOU UNIVERZÁLNÍMI DÁRKY

Do práce či do školy, do města i na výlety nám neustále dělají doprovod kabelky a batohy. Patří k praktickým módním doplňkům, bez nichž se prostě žádná žena neobejde. A proto se bezesporu mohou stát vánočním dárkem pro někoho z vašeho okolí. Originální výrobci nabízejí kabelky, batohy a tašky krásných designů i precizního zpracování. Chcete-li darovat doplněk, který skutečně najde své využití po dobu mnoha let, pak vybírejte jejich nadčasové a minimalistické verze. Zmiňované prvky jsou typické pro výrobce hairooARNY PRAHT nebo Freeshion.

SE ŠPERKY BUĎTE OPATRNÍ, ALE NESTRACHUJTE SE

Šperky v sobě skrývají jistou symboliku, která dokonale vyjadřuje, co k člověku, kterému je věnujete, cítíte. Už po staletí jsou šperky vnímány jako symboly lásky i přátelství. Existuje velká řada typů a stylů šperků. Jak tedy nešlápnout vedle a neobdarovat někoho nevhodným šperkem? Určitě myslete na to, aby byl handmade šperk ve stylu, materiálu i barvách v souladu s vkusem obdarované. Má-li ráda přírodu, zkuste sáhnout po špercích se zatavenými přírodními prvky v podobě květů či nerostů. Ruční výrobou takových šperků se zabývají kupříkladu Grol Jewellery či MARIAELA. Ženám, jež si libují v eleganci, budou lichotit decentní a jemné šperky,  například ty od MadamLilizoozjewelry anebo NOBU. A pokud si nejste jistí, zdali potěší náušnice, náramek nebo náhrdelník, můžete volit ještě o něcí víc univerzální šperk - hodinky.

PRAKTICKÉ PLETENINY OCHRÁNÍ PŘED CHLADEM

Bez ohledu na věk i styl oblékání jsou pleteniny vítanými věcmi v našich šatnících. Využívat jejich služeb během chladných měsíců se zkrátka vyplatí každému. Pokud neumíte plést či háčkovat, avšak rádi byste pod stromeček darovali nějaký pletený kousek, může vám být nápomocný výrobce Drexiss, který s pomocí maminek na mateřské a babiček vyrábí ručně háčkované čelenky s podšívkou z funkčního úpletu, jenž dokonale chrání uši před chladem.

KOSMETIKOU NIC NEZKAZÍTE

Kosmetiku používá každý. Nemusí jít přímo o pleťová séra, olejíčky a hýčkající krémy. Vždyť s mýdlem, sprchovým gelem a šampónem se setkáváme dennodenně při pravidelném mytí. Nechcete darovat jen tak leda jakou konvenční kosmetiku, ale kosmetiku s příběhem a dobrým složením? Pak se zaměřte na lokální výrobce, kteří používají sílu přírody. A co konkrétně potěší každou ženu? Například přírodní deodoranttuhý či tekutý šampón s bylinkami nebo voňavé mýdlo s výživnými oleji a másly.

Ať už darujete pod stromeček cokoli, myslete na to, že vánoční svátky nejsou jen o dárcích. Jsou o lásce, přátelství a o tom být pohromadě. Přejeme vám, ať si Vánoce užijete na maximum se svými nejbližšími a utvoříte si krásné vzpomínky.

Naše webové stránky používají cookies.